جزئیات جدید طرح نهضت ملی مسکن تشریح شد

نسخه مناسب چاپایمیل صفحه برای دوستان

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی مجموع عملیات اجرایی واحدهای مسکونی حمایتی را تحت عنوان طرح نهضت ملی مسکن، ۸۷۰ هزار واحد اعلام کرد که ۵۴۰ هزار واحد آن به طرح های قبلی مسکن حمایتی اختصاص دارد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمود محمودزاده مجموع عملیات اجرایی واحدهای مسکونی حمایتی را تحت عنوان طرح نهضت ملی مسکن ۸۷۰ هزار واحد برشمرد و افزود: ۵۴۰ هزار واحد مسکونی از پروژه های حمایتی مسکن از قبل وجود داشت که عملیات اجرایی آنها آغاز شده بود و وارد فاز اجرا شدند، در مرحله جدید نیز عملیات اجرایی ۳۳۰ هزار واحد آغاز شد.

وی ادامه داد: تاکنون اراضی ۹۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است که در این اراضی تأمین شده ۳۳۰ هزار واحد کلنگ زنی شده‌اند و در مرحله صدور پروانه، تهیه طرح، انتخاب سازنده و پیمانکار هستند تا وارد فاز اجرایی شوند.

گفتنی است طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح های کلان دولت سیزدهم است که احداث چهار میلیون واحد مسکونی را در شهرها و روستاها در دستورکار دارد.

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان تاکنون اراضی بالغ بر یک میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی تأمین شده است و اراضی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده و در مراحل بررسی برای تغییر کاربری و یا الحاق به محدوده قرار دارد.

منبع:

سایت اخبار ساختمان به نقل از خبر گزاری مهر